Bożonarodzeniowe stylowe i modne dekoracje

Artykuł / Porady

Zanim zaczniemy projektować stylową ozdobę na nasze drzwi powinniśmy dokładnie przemyśleć jej koncepcję. Ważne by każda dekoracja posiadała trwałą i solidną podstawę, tak by wianek nie spadł w czasie otwierania i zamykania drzwi.
W gruncie rzeczy wianek Bożonarodzeniowy możemy wykonać praktycznie z wszystkiego, co mamy pod ręką. Stylowo, a zarazem subtelnie prezentuje się słomiany podkład zestawiony z mchem, oraz licznymi wstążkami, bombkami, suszonymi kwiatami i owocami. Jeżeli stawiamy na klasykę powinniśmy postawić na coś prostszego np. zielony wianek wykonany z bukszpanu, żywotnika oraz cisa, zestawiony ze srebrnymi bądź futrzanymi ozdobami. Równie ciekawie wygląda wianek z brzozowych gałązek ozdobiony małymi, swobodnie zwisającymi muszelkami. Na ciężkich, drewnianych drzwiach idealnie zda egzamin wianek wykonany z gałązek jodły szlachetnej.
Zastanówmy się czy chcemy by nasz podkład był wykonany z drewna, słomy i mchu, czy też zielonych gałązek. Jeżeli mamy już podstawę możemy udekorować ją w dowolny sposób, począwszy od owoców, poprzez kolorowe bombki, a skończywszy na wstążkach, niewielkich kamyczkach bądź bibule. W przypadku wianków o zielonym pokładzie warto zastosować czerwone dodatki w postaci wstążek bądź bombek. Te dwa kolory idealnie się ze sobą zgrają tworząc stylową, a także zachęcającą do wejścia ozdobę. Zapraszamy do zapoznania się z naszą galerią. Kto wie, może któryś pomysł zainspiruje również Państwa.