Centralny odkurzacz

Artykuł / Porady

Chyba każda Pani Domu marzy o czystym i wysprzątanym domu. Nie każda Gospodyni wie jednak, co to jest centralny odkurzacz. Warto zapoznać się z tą nowinką techniczną z racji tego, że jest to świetne udogodnienie. Nie ukrywajmy, system ten jest dużo droższy aniżeli zwyczajny odkurzacz, posiada jednak wiele zalet, o których warto wspomnieć.
Co to właściwie jest centralny odkurzacz? Nie możemy tu mówić o jednym urządzeniu jak w przypadku modeli tradycyjnych. To cała instalacja składająca się z jednostki centralnej, a także rur ssących ukrytych w ścianach oraz gniazd ssących. Odkurzanie domu w przypadku takiego systemu jest niezwykle proste. Wystarczy wpiąć rurę z końcówką czyszczącą, a mechanizm włączy się automatycznie. Odkurzacz centralny możemy również obsługiwać ręcznie bądź za pomocą pilota.
W przypadku odkurzania centralnego najtrudniejszym aspektem jest montaż systemu. Możemy przeprowadzić go zarówno w czasie budowy domu jak i w budynku już istniejącym. Warto mieć na uwadze, że wiąże się to z dużym remontem. W tym przypadku polecamy zlecić to zadanie specjalistom.
Odkurzacz ten posiada wiele zalet. Przede wszystkim pracuje bezgłośnie, co jest ważne w przypadku, gdy w naszym domu znajdują się małe dzieci. Tradycyjne odkurzacze nie są zbyt zdrowe. Ten produkt posiada zdrową cyrkulację powietrza, bowiem nieczystości wydalane są na zewnątrz budynku. Bakterie, roztocza, pleśń – gładka powierzchnia wewnętrzna rur urządzenia, a także prędkość powietrza nie pozwalają na rozwijanie się pasożytów. Opcja ta jest dobra dla alergików, bowiem odkurzacz ten oczyszcza powietrze w pomieszczeniu. Ewidentnie odkurzacz centralny świetnie sprawdzi się w dużych, piętrowych domach.