Domy drewniane – szybkie,ekologiczne,wygodne,przytulne

Artykuł / Domy w konstrukcji drewnianej

Z dnia na dzień domy drewniane zyskują coraz bardziej na popularności. Nic dziwnego, ludzie preferują ciepłe, ekologiczne, a przede wszystkim wygodne zabudowanie, w których spędzą długie lata bez konieczności ciągłych remontów i napraw. Co więcej drewno pozwala nam na wznoszenie domów o zróżnicowanej konstrukcji przede wszystkim szybko i sprawnie.
Każdą budowę domu zaczynamy od fundamentów. W przypadku wersji drewnianej są one bardzo podobne do tych stosowanych w domach murowanych, aczkolwiek lżejsze i tańsze. Ściany wykonane są z wymiarowych modułów o ściśle określonych parametrach, w przypadku ścian kuchennych bądź łazienkowych niezbędne jest dodatkowe wzmocnienie. Gdy szkielet domu będzie gotowy, trzeba zadbać o należytą izolację przed czynnikami zewnętrznymi. Dużo cięższe jest budowanie domów z bali, a biorąc pod uwagę specjalny rodzaj ocieplenia, nie jest to zbyt opłacalne z racji zatracenia swojego naturalnego uroku. Strop również wykonany jest z drewna, przy czym jego konstrukcja jest dodatkowo wzmacniana deskami. Cały szkielet jest na tyle wytrzymały, że nie ma żadnych przeciwskazań by dach domu drewnianego był taki sam jak w przypadku murowanego.
Domy drewniane jak widzimy mają wiele zalet. Ich konstrukcja jest szczegółowo opisana za pomocą licznych przepisów budowlanych, dzięki temu możemy być pewni, że firma, którą wynajmiemy wykona swoją pracę w należyty sposób.