Drewno kominkowe – idealna ozdoba wnętrza

Artykuł / Inspiracje

W większości przypadków, gdy szukamy odpowiedniego kominka do naszego salonu nie zastanawiamy się, co zrobimy z niezbędnym do niego drewnem. Niektórzy trzymają je w komórkach, piwnicach bądź pomieszczeniach gospodarczych, przynosząc od czasu do czasu kilka sztuk. Niewątpliwie jest to jakieś rozwiązanie, aczkolwiek mało funkcjonalne. Nie lepiej jest trzymać drewno tuż przy palenisku? Dzięki temu oszczędzimy czas poświęcony na przejście z pomieszczenia do pomieszczenia. Przede wszystkim jednak odpowiednio ułożone kawałki drewna pozwalają nam stworzyć ciekawą i niepowtarzalną dekoracje.
Kto powiedział, że drewno jest tylko i wyłącznie paliwem. Zdajemy sobie sprawę, że to kominek stanowi centralną część każdego pomieszczenia, aczkolwiek wyeksponowane drewno może być jego świetnym uzupełnieniem. Drewno samo w sobie jest ciekawe i intrygujące. Każdy pieniek, gałąź czy klocek posiada własną fakturę, unikalne kształty oraz barwę. Różnice w teksturze sprawiają, że możemy je użyć, jako ozdoby do salonu. Przedstawiamy Państwu pionową konstrukcję, składającą się ze skośnych półek. Każda z nich zawiera specjalne zabezpieczenia, niezbędne w przypadku utrzymania takiego ciężaru.
Smukła, pionowa konstrukcja sięga praktycznie do samego sufitu. Pólki są tutaj niezbędne. Po pierwsze drewno posegregowane wygląda dużo lepiej, a po drugie dzięki skośnemu ułożeniu mamy możliwość wygodnego sięgania po potrzebne nam pieńki.
Konstrukcja ta idealnie współgra z drewnianą podłogą oraz bielą okalającą większość pokoju. Dzięki tej inspiracji mogą Państwo zdobyć nową, wyjątkową dekoracje do swojego domu bądź mieszkania. Co więcej takie rozwiązanie architektoniczne jest proste do zrobienia. Wystarczy trochę wyobraźni i pionowa konstrukcja znajdzie się również u Was.