Drzwi przesuwane

Artykuł / Drzwi do domu

Drzwi przesuwane kojarzą nam się z luksusowymi apartamentowcami bądź wykwintnymi domami jednorodzinnymi. Nic bardziej mylnego. Sprawują się one równie dobrze na małej powierzchni. Są one niezwykle funkcjonalne zwłaszcza, gdy w mieszkaniu mamy niewiele miejsca. Zyskujemy dzięki nim dodatkową przestrzeń, a przy tym w łatwy sposób pozwalają wydzielić nowe pomieszczenia.
Mieszkania o niewielkim metrażu cechują się tym, iż niełatwo rozdzielić przestrzeń w taki sposób by na wszystko starczyła. Drzwi przesuwane dadzą mam możliwość czegoś w rodzaju ruchomej ściany. Zyskamy dzięki nim więcej wolnego miejsca. Tradycyjne drzwi skrzydłowe po otwarciu trochę go zajmują, musimy uważać na ich obicie, a co za tym idzie nie wykorzystujemy powierzchni za nimi. Naścienne drzwi pozwalają nam na zagospodarowanie odpowiednio tego miejsca, które utraciliśmy na skutek tych klasycznych.
Do wyboru mamy drzwi jednodzielne bądź dwudzielne, z pochwytami okrągłymi lub owalnymi. Wszystko zależy od naszych potrzeb oraz upodobań, a także zasobności portfela. Miejmy na uwadze również to, że drzwi takie dostarczają nam prywatności zwłaszcza w miejscach gdzie metraż jest na tyle ograniczony, że nie możemy pozwolić sobie na kolejny pokój.