Drzwi wewnętrzne

Artykuł / Drzwi do domu

Wybór drzwi wewnętrznych nie jest prostą sprawą. Czym musimy kierować się wędrując po sklepach? Przede wszystkim zwróćmy naszą uwagę na kilka podstawowych rzeczy. Na początku warto zastanowić się nad rozmiarem drzwi oraz w którą stronę powinny się otwierać. Następnie weźmy pod uwagę dobór odpowiedniej ościeżnicy. Bardzo ważna jest również odpowiednia futryna. Na końcu zastanówmy się nad walorami estetycznymi oraz stylem, w jakim chcemy by nasze drzwi były wykonane.
W sklepie istnieje sporo różnych rodzajów drzwi. Mamy, więc prawe oraz lewe, otwierane do wewnątrz bądź do zewnątrz, w ścianę lub po ścianie. Dobór odpowiednich zleży od wielkości pomieszczenia, a nawet tego czy jesteśmy leworęczni bądź praworęczni. Dla tych mniejszych preferowane są drzwi przesuwane. Jeśli nie wiemy, na które się zdecydować przesuwane czy otwierane możemy wybrać wariant pośredni – łamane.
Na samym końcu po wybraniu odpowiedniej opcji warto mieć na uwadze również konserwację. Czyszczenie drzwi zależy od materiału, z jakiego są wykonane. Wybierzmy coś, czego sprzątanie nie będzie przychodziło nam z trudnością.