Jak czyścić drzwi

Artykuł / Drzwi do domu

Mycie drzwi bywa problematyczne. Wszystko uzależnione jest od ich rodzaju, tego z jakiego materiału zostały wykonane oraz jakich zabrudzeń chcemy się pozbyć. Przedstawiamy użyteczne wskazówki, które znajdą zastosowanie przy czyszczeniu drzwi.
1. Drzwi drewniane – jeśli są lakierowane możemy użyć specjalnego preparatu do czyszczenia drewna, a cięższe zabrudzenia usuwać wodą z delikatnym detergentem. Jeśli posiadamy drzwi z naturalnego drewna unikamy mokrych szmatek ponieważ duża ilość wody będzie wsiąkać w drewno i powodować puchnięcie. Nasmarujmy je mieszanką oleju jadalnego, lnianego i denaturatu w identycznych proporcjach bądź zastosujmy naturalny wosk i pozostawmy na 48h, po tym czasie wypolerujmy.
2. Kierunek mycia – każde drzwi myjemy nakładając odpowiednie środki od dołu do góry, natomiast spłukujemy w odwrotnym kierunku i jednocześnie wycieramy je całkowicie do sucha.
3. Białe drzwi – na 1 litr wody wsyp łyżkę sody, takim roztworem najlepiej wyczyścisz drzwi w tym kolorze.
4. Plastikowe drzwi – letnia woda z delikatnym detergentem, po spłukaniu i wytarciu, dobrze jest zastosować płyn do czyszczenia drewna bądź do szyb, drzwi dłużej pozostaną czyste.
5. Ślady palców – ziemniaka przecinamy na połowę smarujemy nim plamki po czym wycieramy je szmatką.