Jak urządzić domowe biuro

Artykuł / Porady

Nie każdego stać na wynajem własnego biura. Praca w domu ma zresztą wiele zalet. Niewątpliwie dużo lepiej się nam myśli, jeżeli jesteśmy w pomieszczeniu należącym do nas. Dzięki temu praca przemija szybko i bezstresowo. Domowe biuro to też idealna opcja dla rodziców, którzy muszą opiekować się małymi dziećmi. Nie spuścimy naszych pociech nawet na minutę z oczu. Jeżeli specyfika naszego zawodu pozwala na elastyczne godziny pracy bądź też prace zdalną powinniśmy przenieść biurowe obowiązku do domu.
Domowe biuro możemy urządzić niemal w każdym wnętrzu: w holu, kuchni czy też w salonie. Takie pomieszczenie zajmuje niewiele miejsca, bo tylko kilka metrów kwadratowych. Co więcej odpowiednio zaaranżowane idealnie wpasuje się w design całego domu. Domowe biuro pozwoli Ci również na bezpieczne przechowywanie dokumentów oraz firmowego sprzętu.
W biurze znajdującym się w domu nie może zabraknąć kilku istotnych elementów. Jednym z najważniejszych jest stolik bądź biurko pod komputer lub laptop. Nie wyobrażamy sobie przecież pracy bez sprzętu multimedialnego. Równie ważny jest regał na dokumenty. Wielkość i głębokość zależą od prowadzonej przez nas działalności. Warto pomyśleć o czymś, co ma wiele szuflad i zamykanych szafek. To, co może nam się przydać to urządzenie wielofunkcyjne. Osobny skaner i drukarka zajmują tylko wolną przestrzeń i zagracają pomieszczenie. Jeżeli, na co dzień przyjmujemy klientów, warto pomyśleć by biuro zrobić w pomieszczeniu blisko wejścia.
Pamiętajmy, że dopasowując meble biurowe musimy mieć na uwadze przede wszystkim naszą wygodę. Dobre biurko posiada głębokość od 80-90 centymetrów, a szerokość 120-160 centymetrów. Standardowa wysokość natomiast wynosi 74-75 centymetrów. Nie zapomnijmy, że pod meblem powinna być przestrzeń na nogi. Kolejną rzeczą jest ergonomiczne krzesło. Najlepiej wybrać te odpowiednie do naszego wzrostu i wagi z regulowaną wysokością i oparciem. Skoro dużo czasu spędzamy przed komputerem warto w maksymalnym stopniu zadbać o zdrowie naszych pleców.