Jak wykorzystać zużytą żarówkę

Artykuł / Porady

W niektórych z nas drzemie ukryta kreatywność. Jeżeli mamy trochę więcej wolnego czasu, a taki się zbliża gdyż niedługo święta, warto wykorzystać go na stworzenie czegoś nowego. Po co marnować ciężko zarobione pieniądze na nudne i dość oklepane ozdoby ze sklepu. Nie ma nic piękniejszego nić dekoracja stworzona przez nas samych. My podpowiadamy Wam, co zrobić z nadmiarem czasy, energii i pomysłowości. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą galerią niesamowitych dekoracji, wykonanych przy użyciu zepsutych już żarówek.
Zwykła żarówka może stanowić idealne terrarium na stworzenie swojego małego ekosystemu. Odpowiednie rośliny, trochę ziemi i mała stylowa dekoracja jest już gotowa. Jeżeli mowa o roślinności, czemu nie wykorzystać naszej żarówki, jako wazonu? Trochę wody i ozdobnych traw i mamy świetny stroik na nasz stół. Zestawienie kilku żarówek pozwala stworzyć stylowe dekoracje do salonu czy kuchni. Możemy w nich zamieścić np. kolorowe kwiaty. Żarówka to też świetny pomysł na prezent np. walentynkowy. Dwa małe, urocze serduszka w środku i Twoja druga połówka będzie zachwycona. Jeżeli w żarówce możemy stworzyć terrarium to, czemu nie akwarium? Trochę wody i zielonych roślinek i wyjątkowa ozdoba może zdobić naszą półkę.
Pomysłów jest tak wiele jak ludzi na świecie. Nam szczególnie spodobała się ozdoba w postaci statku pirackiego. Idealna sprawa, zwłaszcza do pokoju dziecięcego. Na szczególną uwagę zasługują również żarówki udekorowane tak, by swoim wyglądem przypominały balony. Odpowiednia tapeta w pokoju i czujemy się jak w przestworzach. Oczywiście z żarówek możemy stworzyć także nieco większe ozdoby. Przykładem może być tutaj wielka lampa sufitowa. Kilka połączonych ze sobą szklanych lampek odpowiednio podłączonych do prądu i mamy oświetlenie do salonu.
Lampy, akwaria, terraria, wazony, bukiety – w gruncie rzeczy z żarówek możemy stworzyć, co tylko nam się zamarzy. Co więcej nie musimy poświęcać na to zbyt dużo czasu, a także pieniędzy.