Kolorowa jadalnia – jaskrawy pomarańcz idealnym dopełnieniem subtelnych pasteli

Artykuł / Inspiracje

Prezentujemy Państwu nietypową, aczkolwiek pod wieloma względami zachwycającą, jadalnię. Co wyjątkowego kryje się w tym pomieszczeniu? W tym wypadku pragniemy szczególnie zwrócić Państwa uwagę na zastosowane kolory. Można śmiało stwierdzić, że zestawienie delikatnej zieleni, pomarańczowego, brązu, żółci oraz bielu przywodzi na myśl jesienny krajobraz.
W centralnej części pomieszczenia znajduje się duży, sześcioosobowy stół wykonany z drewna. Można śmiało stwierdzić, że mebel ten niczym się nie wyróżnia, z wyjątkiem owalnego kształtu, co jednak jest dość częste wśród tego typu stołów. Wokół stoi sześć, niezwykle miękkich oraz wygodnych krzeseł. W tym wypadku różnią się one od tych zwykłych, tradycyjnych przede wszystkim barwą. Ostry, wyrazisty pomarańczowy kolor sprawia, że nie możemy od niego oderwać oczu. Zestawienie prostych beli z nietuzinkową barwą to bardzo śmiałe zestawienie. Całość stoi na kontrastującym doń dywanie w kolorze zielonym. Delikatna, niemal pastelowa zieleń, przywodzi na myśl liście drzew. Nad stołem, sporo praktycznie pod samym sufitem, widzimy duży mosiężny żyrandol z odpowiednio dopasowanymi białymi kloszami. Dzięki odpowiednim kształtom, możemy być pewni, że jego światło nie oświeci nas podczas wieczornych kolacji. Zarówno ściany, jak i pozostałe meble są białe. Tak dobrana kompozycja wysuwa na pierwszy plan tylko i wyłącznie stół z krzesłami.
Szczególną rolę odgrywają tutaj dodatki. Złote ozdoby na parapecie, umieszczone w prostym, praktycznie niezauważalnym wazonie, idealnie współgrają z jasnymi ścianami. Centralne miejsce – pomiędzy dwoma oknami – zajmuje kwiecisty obraz, barwą nawiązujący do krzeseł. Niewątpliwie wszystko w tym pomieszczeniu ma swoje miejsce. Naruszenie tego ładu mija się z celem, z racji tego, że w obecnej sytuacji, idealnie podkreśla on prostotę, a zarazem styl wnętrza. Większa ilość dodatków czy ozdób sprawiłaby, że całość stałaby się kiczowata i tandetna.