Kominek wykonany z kamienia – idealna aranżacja do nowoczesnych salonów

Artykuł / Inspiracje

Przedstawiamy Państwu niebanalną inspirację prosto z Nowej Zelandii – kamienny kominek. Trzeba przyznać, ze jeden rzut oka na tą inspirację wystarczy by stwierdzić, że jest ona ciekawa, nowoczesna, a przede wszystkim intrygująca. Z jednej strony kamień wydaje się dość surowy – niczym w stylu rustykalnym. Jednakże z drugiej – otwarta konstrukcja sprawia, że całość nabiera ciepłego, przyjemnego charakteru.
Duże pole do popisu mają właściciele tej wyjątkowej aranżacji. Od ułożenia drewna zależy jak ukształtują się płomienie. Z racji tego, że jest to kompozycja otwarta, możemy stworzyć naprawdę nietypowe wzory. Ważna jest także wielkość płomienia. Kamienna ściana umożliwia nam tworzenie paleniska znacznie większego, aniżeli w tradycyjnych modelach. Ciekawym, idealnie wkomponowanym dodatkiem są metalowe obręcze stanowiące przy okazji obramowanie paleniska. Pomarańczowo-żółty płomień doskonale współgra z ciemną barwą.
Kominek ten sprawdzi się w dużych pomieszczeniach. Nie da się ukryć, że powinniśmy na niego przeznaczyć całą ścianę. W tym wypadku palenisko skupia na sobie całą uwagę. Nie musimy, zatem dbać o wyszukane, stylowe dekoracje gdyż kominek jest nią sam w sobie. Resztę salonu możemy urządzić jak chcemy, aczkolwiek z zachowaniem odpowiedniej tonacji. Idealnie sprawdzą się beże, czerwienie, żółcie oraz brązy. Dzięki słusznej wielkości palenisku całość prezentuje się niezwykle stylowo, a zarazem wyjątkowo przytulnie.