Letnia altanka

Artykuł / Porady

Doskwiera nam upał, marzymy by schronić się w przyjemnym chłodzie, ale nie mamy pomysłu gdzie. Nic bardziej prostszego – pomyśl o swojej działce. Odpowiednio przystosowana altanka będzie dla nas „zbawieniem” podczas upalnych dni. Taką altankę możemy zarówno zrobić jak i kupić. Do wyboru mamy drewniane, metalowe bądź murowane.

Dobrze dobrana altanka powinna być dopasowana do wielkości oraz indywidualnego stylu naszej działki. Odpowiedni materiał, konstrukcja, wielkość, kolor, stylistyka i funkcja to wszystko to, co musimy brać pod uwagę. Wygląd naszego domku na działce zależy od naszych upodobań oraz możliwości finansowych.

Odpowiednio urządzona altanka, w miejscu z dala od ludzi, wśród kwiatów i drzew stanie się dla nas miejscem odpoczynku w czasie długich, letnich upałów. Urządzanie jej możemy zacząć od prostych rzeczy jak krzesełka bądź leżaki, mały stolik, ulubiona książka bądź małe radio na baterie. Wcale nie trzeba przeznaczać dużej ilości pieniędzy na umeblowanie takiego miejsca. Już niewielki wkład pozwoli nam na efektywny odpoczynek.