Minimalistyczne piękno na wschodnim wybrzeżu Kanady

Artykuł / Inspiracje

Na wschodnim wybrzeżu Kanady znajduje się rezydencja zaprojektowana w pięknym, minimalistycznym stylu. Odpowiedni dobór materiałów oraz wykończenie sprawia, że przetrwamy w niej nawet najcięższą zimę. Ten dwupiętrowy dom leży praktycznie na samym szczycie wzgórza. Trafne ułożenie pozwala mu nie tylko zmaksymalizować widoki, ale również ukryć niższy poziom budynku tak, by nie był on widoczny z ulicy.
Od ulicy dom jest praktycznie niezauważalny. Odpowiedni dobór materiałów: cedru oraz żywotnika sprawia, że całość wtapia się w otaczający go krajobraz. Podjazd prowadzi do podwójnego garażu. Ten posiada specjalnie spłaszczony dach, tak by nie był on widoczny dla ludzi. Obie bramy garażowe są przeszklone, co umożliwia napływ większej ilości naturalnego światła do wnętrza pomieszczeń. Przy kuchni znajduje się duży taras – idealny do spożywania posiłków na świeżym powietrzu. Główny apartament z trzech stron okryty jest przeszkleniami, co pozwala na panoramiczny widok. Reszta sypialni posiada okna o standardowych wymiarach. We wnętrzu domu dominują jasne, niemal pastelowe barwy. Marmurowe palenisko oraz biały komin w salonie nadają mu przytulny i ciepły wyraz. Całość idealnie komponuje się z minimalistycznym wnętrzem. We wszystkich pomieszczeniach dominuje szkło, drewno oraz naturalne dodatki.
Z daleka całość wygląda szykownie, aczkolwiek skromnie. Dopiero jak podejdziemy i zobaczymy do z bliska ujrzymy niecodzienne połączenie drewna oraz szkła, stylowe dodatki oraz przepych.