Okładziny elewacyjne

Artykuł / Elewacje domów

Kiedyś mieliśmy niewielki wybór dotyczący okładzin elewacyjnych. Dziś możemy przebierać w ofertach. Do wyboru mamy nie tylko powszechny siding, ale również okładziny imitujące drewno, kamień oraz cegłę.
Wszystko zależy od naszych funduszy oraz pomysłu. Wybór okładzin elewacyjnych jest o tyle dobry, że kładziemy je na sucho. Oznacza to, że ich montaż może zostać wykonany dokładnie w dowolnym momencie. Dużym plusem jest fakt, że możemy umieścić je nie tylko na ścianach nowych, ale również tych remontowanych – konstrukcja nie jest ważna. Do zalet należy fakt, iż możemy pod nimi ukryć warstwę ocieplenia. Argumentem przemawiającym za wykładzinami jest również ich konserwacja, która nie wymaga żadnej specyfikacji. Niestety do głównym wad, jakie możemy wymienić jest ich specyficzny, plastikowy wygląd oraz niestety brak trwałości w stosunku do innych elewacji. Z roku na rok tworzone są jednak materiały coraz bardziej dostosowane pod wymagania klientów.
Jeśli chodzi o koszty siding jest najtańszą formą. W przypadku samych okładzin ich ceny często dorównują pozostałym elewacją budynków, a więc nie są takie tanie.