Okna balkonowe

Artykuł / Okna do domu

Okna balkonowe wcale nie muszą być standardowe i nudne. Mogą stanowić ciekawe rozwiązanie oraz wyjątkowy efekt dekoracyjny. Nowoczesne domki jednorodzinne zachwycają imponującymi przeszkleniami. My również w zwykłym domu możemy skorzystać z mniej standardowych, a równie funkcjonalnych i wygodnych projektów.
W większości przypadkach drzwi naszego balkonu otwierają się do środka, przez co zajmują sporo miejsca. Warto tu zainwestować w drzwi przesuwane idealnie współgrające z wielkimi przeszklonymi oknami. Miejmy na uwadze to, że rozwiązanie takie zajmie nam całą ścianę, więc w przypadku małych mieszkań musimy bardzo rozważnie przemyśleć ten wybór.
Na rynku mamy dostępne wiele ofert drzwi oraz okien balkonowych. Szukając czegoś odpowiedniego zwracajmy uwagę na drzwi z rozwiązaniem podnoszono-przesuwnym. Podczas otwierania takich drzwi poszczególne skrzydła będą się mijać, co znacznie ułatwi funkcjonowanie całego systemu.
W dużych mieszkaniach idealnie wyglądają dwie duże przeszklone ściany. Jest to jeden z nowocześniejszych projektów. W taki sposób możemy optycznie powiększyć wnętrze i sprawić, że stanie się wyjątkowo jasne.