Okna sterowane pilotem

Artykuł / Okna do domu

Okna sterowane pilotem uważane są często za przypływ ekstrawagancji. Jest to mylne przekonanie. Rozwiązania tego typu są niezwykle funkcjonalne zwłaszcza w miejscach, gdzie mamy znacząco utrudniony dostęp do ściany bądź samego okna. Na rynku istnieje wiele producentów oferujących nam swoje produkty. Zależnie od naszych potrzeb, upodobań, a przede wszystkim od konstrukcji domu możemy wybrać coś odpowiedniego i cieszyć się zaawansowaną techniką przez długi czas.
Okna sterowane pilotem to idealne rozwiązanie w przypadku dachu, do którego dostęp jest utrudniony z powodu wysokości. Nie będziemy przecież za każdym razem wspinać się na krzesło czy drabinę by wpuścić trochę świeżego powietrza. Użycie nowoczesnej technologii pozwoliło stworzyć okna wyposażone w napęd elektryczny, pozwalający na obsługę za pomocą specjalnego pilota. Niektóre modele tego typu okien posiadają specjalne czujniki deszczu, które zlecą zamknięcie okna w przypadku wystąpienia jakichkolwiek opadów.
System ten ma wiele zalet. Najważniejszą z nich jest dostęp do świeżego powietrza oraz światła na poddaszu. Niektóre modele cechują się wysoką oszczędnością energii. Dodatkowo ich nowoczesny design i kolor sprawiają, że z zewnątrz okna te wyglądają równie dobrze jak wewnątrz. Łatwy montaż, wysoka jakość i wytrzymałość, a także szeroki wybór kolorystyczny sprawiają, że okna sterowane pilonem możemy mieć niemal wszędzie. W przypadku niektórych producentów istnieje możliwość regulacji pomontażowej.