Pokój zabaw dla naszej pociechy

Artykuł / Inspiracje

Kreatywna zabawa działa stymulująco na wszystkie najważniejsze ośrodki mózgowe naszego dziecka. Warto, więc zadbać by nasza pociecha miała odpowiednie miejsce na wcielanie w życie swoich, czasami wyjątkowo specyficznych, pomysłów. Poniżej przedstawiamy nietypowe zestawienia idealne do każdego pokoju dla dziecka. Niektóre z nich jednak wymagają trochę więcej wolnego miejsca, dlatego też sprawdzą się one w szczególności w domkach jednorodzinnych. Zapraszamy do przeglądania galerii.
Własny domek w domu? To jest możliwe. Świetną opcją dla każdego młodego poszukiwacza przygód będzie piętrowy, prostokątny domek, w którym dziecko będzie mogło się bawić. Również bardziej skierowany do płci męskiej aniżeli damskiej mamy pokój, który idealnie odzwierciedla morski klimat. Błękitne i białe barwy, łódka – idealna do zabawy oraz dywan w marynistyczne wzory, wszystko to tworzy razem wyjątkowy design. Jeżeli mówimy już o wyglądzie niczym ze środka oceany dobrą opcją są dekoracje motywem nawiązujące do latarni morskich. Dywan natomiast przedstawia wodę oraz piasek. Z odpowiednio dobraną, morską tapetą możemy stworzyć pokój wprost dla młodego majtka. Zależnie od upodobań naszej pociechy możemy postawić na coś bardziej tradycyjnego bądź sięgnąć nieco dalej i skorzystać z wyjątkowych mebli przypominających nam np. rolniczy sklepik czy pracownię artystyczną. Drabinki, nietypowe łóżka, ślizgawki, śmieszne fotele, stoliki – wszystko to możemy odpowiednio zestawić tworząc coś szczególnego, gdzie nasze dziecko będzie mogło rozwijać się i udoskonalać różnego rodzaju umiejętności. Czym więcej zakamarków tym lepiej. Mimo, że łódki i statki to najczęściej stosowany motyw możemy również postawić na te związane z niebem, lasem czy np. sięgnąć głębiej w zainteresowania dzieci – z konkretnym zawodem.
Wyobraźnia dzieci nie zna granic. Czym bardziej wymyślny pokój tym łatwiej im rozwijać swoje pasję i kreować nowe rzeczy. Szczegóły są bardzo ważne w życiu każdego młodego osobnika. Zadbajmy, więc by miejsce, w którym dorasta było jak najbardziej kolorowe i pomysłowe.