Pomysł na kominek w centrum uwagi

Artykuł / Inspiracje

W większości przypadków kominek zajmuje w naszym domu centralne miejsce. Niewątpliwe prawie w każdym domu znajduje się on w salonie, niedaleko telewizora i sofy. Palenisko tego typu stanowi nie tylko dodatkowe źródło ciepła w czasie chłodnych dni, ale również świetną i stylową ozdobę pomieszczenia. Rzadko, kto decyduje się na nietypowe zastosowania kominka. Są one pracochłonne i bardzo drogie. My przedstawiamy Państwu wyjątkową dekorację, a jednocześnie funkcjonalny dodatek do każdego domu.
Kominek, jaki Państwo widzicie stanowi centralny punkt nie tylko pokoju, ale również całego domu. Odpowiednie umiejscowienie, a przede wszystkim kształt sprawia, że możemy podziwiać płomienie praktycznie z każdej strony. Kominek posiada nietypowy kształt stożka. Dzięki odpowiedniej pozycji możemy go wykorzystywać na wiele sposobów. Mimo, że w salonie stanowi on przytulny i ciepły punkt, tak jego rolą jest przede wszystkim oddzielenie pomieszczenia od przedpokoju. Taka aranżacja pozwala ocieplić nie tylko salon, ale także korytarz. Urządzając mieszkanie często zapominamy o tym drugim. Geometryczny wzór paleniska przywodzi na myśl współczesny folklor. Mimo nowoczesnych dodatków, całość idealnie się razem uzupełnia.
Piaskowe ściany, beżowe kanapy, jasny dywan – odpowiednie zastosowanie barw pozwala płomieniom ognia rozchodzić się po całym pokoju. Niewątpliwie takie ustawienie zarówno mebli jak i samego kominka sprawia, ze pomieszczenie staje się wyjątkowo przytulne, nastrojowe, ciepłe oraz przyjemne. Odpoczynek w takim salonie musi być prawdziwą przyjemnością.