Wyjątkowe świąteczne dekoracje wykonane z papieru

Artykuł / Porady

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Jeszcze trzy tygodnie, a zasiądziemy wraz z rodziną przy wigilijnym stole. Każdy, dla kogo chwila ta jest wyjątkowa, powinien pomyśleć o odpowiednim udekorowaniu mieszkania. Jedni preferują świąteczne ozdoby w każdym pokoju, inni natomiast skupiają się na jednej z najważniejszych tradycji w polskich domach – świątecznej choince. Istnieje naprawdę wiele ciekawych pomysłów na przyozdobienie zielonego drzewka. Zależnie od tego czy preferujemy skromne dodatki czy też bogate i błyszczące bombki możemy wybrać coś odpowiedniego również dla siebie. Chociaż w sklepie jest tysiące ozdób, my proponujemy Wam własnoręczne wykonanie świątecznych ozdób z papieru. Przekonajcie się, ze w gruncie rzeczy jest to dziecinnie proste.
Na początku należy zgromadzić odpowiednie materiały. Ciężko powiedzieć, co przyda nam się na 100% – wszystko zależy od naszej pomysłowości. Niewątpliwie warto zainwestować w: nożyczki, dużą ilość kolorowych kartoników, wstążki, brokat, różnego rodzaju błyskotki, szablon okręgu, klej etc. Zapoznaj się z naszą galerią i zobacz, że wyjątkowe ozdoby w postaci gwiazd czy kwiatów z papieru możesz wykonać nawet z kolorowego czasopisma. Styropianowe bądź piankowe kule pozwolą nam tworzyć różnego rodzaju bombki. Jak sami widzicie, nie trzeba znać się na trudnej sztuce, jaką jest Origami, by tworzyć ozdoby stylowe, subtelne i wyjątkowo świąteczne.
Nie jest powiedziane, że nasze bombki muszą być kuliste, tak jak w większości przypadków. Równie dobrze mogą być to stożki, romby czy inne wielościany. Nieco bardziej zaawansowanym manualnie osobom, polecamy zwrócić uwagę, na wyjątkowy kształt ozdoby – baletnicy. Odpowiednie sklejenie papierowych pasków pozwala stworzyć półokrągłe bombeczki – idealne na każde drzewko. Szczególną uwagę warto zwrócić na te większe ozdoby: ogromne kule to połączenie wielu pasów papieru, odpowiednio ze sobą przeplatanych. Dekoracja tego typu nie musi wisieć na choince, równie dobrze możemy podwiesić ją pod lapą czy na stroiku.