Wyjątkowy „biały dom”

Artykuł / Inspiracje

Przedstawiamy Państwu projekt Pitsou’a Kedem. „Biały dom”, o którym mowa znajduje się w Tel-Awiw w Izraelu. Liczny zespół projektowy stworzył arcydzieło na miarę XXI wieku. Nieruchomość o powierzchni pięciuset metrów kwadratowych powstała w 2014 roku.
Dom został podzielony na dwa odrębne skrzydła, przedzielone długim i wąskim korytarzem. Rezydencja wyrosła na planie okręgu, co sprawia, że wygląda ona stylowo, a zarazem nietypowo. Połączenie dwóch części w jedną spójną nie jest prostą rzeczą. Architekt zręcznie wykorzystał geometryczne kształty oraz nietypową teksturę. Warto zwrócić uwagę na sufit w poszczególnych pomieszczeniach. Kilka warstw pokrytych bielą, bogate wzornictwo i nietypowe kształty sprawiają, że wygląda to niemal idealnie. Dodatkowym atutem wnętrza jest duże ukierunkowanie na światło słoneczne, co sprawia, że zarówno otaczająca nas zewsząd biel jak i nietypowa faktura stają się na swój sposób wyjątkowe.
Okna apartamentu wychodzą przede wszystkim na krajobraz miejski. Wszystkie pomieszczenia cechują się przede wszystkim oszczędną oprawą. W żadnym z pokoi nie znajdziemy bogatych zdobień i wyszukanych ozdób. Całość, mimo, że w stylu minimalistycznym jest szykowna i stylowa.
Dom jest nietypowy przede wszystkim ze względu na zastosowane w nim kształty. Trójkąty, kwadraty oraz koła łączą się ze sobą tworząc niemal hipnotyzującą głębię. Wszystko, co znajduje się w tej nieruchomości jest białe i w stylu minimalistycznym. Jedynym dodatkiem nieco odświeżającym całość są rośliny zielone.